🥇تجلیل از پروفسور پرویز دوامی؛ بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره بنیاد علوم کاربردی رازی در سي ودومين جشنواره بین المللی خوارزمی
Posted on اسفند 13, 1397 20:39
🥇تجلیل از پروفسور پرویز دوامی؛ بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره بنیاد علوم کاربردی رازی در سي ودومين جشنواره بین المللی خوارزمی

به گزارش خبرگزاری مهر، جشنواره بین المللی خوارزمی طبق روال هر سال با هدف شناسایی و معرفی طرح‌های برتر و تقدیر از پژوهشگران و نوآوران برگزار می‌شود.
امسال ۲۷۱ طرح داخلی و ۱۱۱ طرح خارجی از ۴۰ کشور دنیا در بخش‌های مختلف برگزیده شدند.در سی و دومین دوره از این جشنواره ۱۰ طرح داخلی و ۶ طرح خارجی از دانشمندان کشورهای انگلستان، سوئیس، یونان، چین و آمریکا به عنوان طرح‌های برتر برگزیده و انتخاب شدند.
برگزیدگان سی و دومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی به شرح زیر هستند:
طرح «نقش مؤثر در توسعه نظری و کاربردی مهندسی مواد و متالورژی در ایران» که توسط پرویز دوامی انجام گرفت به عنوان طرح «برگزیده ویژه» این دوره از جشنواره انتخاب شد.

دکتر علی الیاسی در نشست خبری امروز با اشاره به برگزاری سی و دومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی در روز ۱۳ اسفند ماه افزود: این جشنواره از سال ۱۳۶۶ برگزار شده است و امسال سی و دومین دوره با هدف معرفی و تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزار می‌شود.
وی با اشاره به جزئیات برگزاری این جشنواره خاطر نشان کرد: در این دوره دویست و هفتاد و یک طرح داخلی و یکصد و یازده طرح خارجی از چهل کشور دریافت شد، که در مجموع سیصد و هشتاد و دو طرح به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.
دکتر الیاسی افزود طرح های دریافت شده پس از بررسی در گروه های تخصصی به هیات داوران راه یافت. از میان طرح های ارسال شده به گروه های تخصصی تعداد بیست و هفت طرح برای ارزیابی نهایی به هیات داوران راه یافتند که از این تعداد ده طرح داخلی و شش طرح خارجی به عنوان برگزیدگان این دوره معرفی شدند.به گفته وی طرح‌های برگزیده در حوزه‌های پژوهش‌های بنیادی، کاربردی، طرح های توسعه‌ای و اختراع و نوآوری و از گروه های تخصصی مکانیک، زیست فناوری وعلوم پایه پزشکی، مواد،متالورژی و انرژی های نو،  هنر، برق و کامپیوتر، فناوری های شیمیایی، مکاترونیک و فناوری نانو بوده است.
دکتر الیاسی خاطرنشان کرد: در طی سی و دو دوره برگزاری جشنواره بین‌المللی خوارزمی بیش از بیست هزار طرح دریافت شده است که از این تعداد دو هزار طرح برگزیده شدند. علاوه بر آن دانشمندان نود کشور طرح‌های خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کردند که برگزیده موفق در تولید ملی این دوره در بخش برق و کامپیوتر بوده است که طی مدت چهار سال موفق به تجاری سازی و توسعه طرح خود شده است. همچنین برگزیده ویژه این دوره در حوزه مواد و متالورژی و انرژی‌های نو می‌باشد که مجری آن توانسته است دانشجویان بسیاری را در این حوزه تربیت کند، ضمن آنکه در توسعه فناوری‌های مرتبط نیز موفقیت‌های بسیاری را کسب نموده است.
دکتر الیاسی با اشاره به راه‌اندازی سامانه الکترونیکی جشنواره خوارزمی گفت:‌ در این سامانه اطلاعات دو هزار نفر از برگزیدگان جشنواره‌های جوان و بین‌المللی خوارزمی بارگذاری شده است که قابلیت جستجو بر اساس سال، رتبه ، اسامی، عنوان طرح و کلمات کلیدی ...را دارد.
در پایان وی خاطر نشان کرد مراسم معرفی و تجلیل از برگزیدگان این دوره روز دوشنبه مورخ 13 اسفند ماه 1397 در محل سالن اجلاس سران با حضور ریاست جمهوری و مقامات بلند پایه کشور برگزار خواهد شد.

ادامه خبر: جشنواره بین‌المللی خوارزمی، خبرگزاری مهر