معرفی بنیاد


بنیاد علوم کاربردی رازی گرچه یک سازمان جدید و تاسیس یافته در سال 1392 است. اما بنیان‌گذاران آن دارای پیشینه‌ای ارزشمند از ارایه خدمات پژوهشی، آزمایشگاهی و مشاوره‌ای به مشتریان بزرگ و پیشرو در سراسر ایران می‌باشند.

در این بخش شما پاسخ به این پرسش‌ها را خواهید یافت که ما چه کسانی هستیم، رسالتمان چیست و چگونه می‌توانیم به شما خدمت کنیم. ما بدین سبب واژه بنیاد را برگزیدیم تا یادآور شویم به عنوان یک موسسه شهروند، در کنار وظایف اقتصادی دارای تعهدات حرفه‌ای و اخلاقی در مقابل مردم کشورمان هستیم.

نشانه بنیاد برگرفته از تصاویر اساطیری ایران باستان است و تکیه آن بر پرنده‌ای می‌باشد که دارای عمر جاودانی است.

کارکنان بنیاد عموماً مجموعه‌ای از پژوهشگران، فناوران و افرادی هستند که دارای دانش، مهارت، نگرش و علاقه‌ی وافر به حوزه‌های تخصصی خود بوده و متعهد به ارائه بهترین خدمات موردنیاز مشتریان خود می‌باشند.

با توجه به زمینه‌های فعالیت و تخصص کارکنان بنیاد و نیازهای کشور، مهندسی، تکنولوژی و متالورژی مهمترین حوزه‌های کاری بنیاد را تشکیل داده و علاوه بر زمینه‌های نرم‌افزاری، این بنیاد دارای مجموعه‌‌ی بسیار خوبی از آزمایشگاه‌هایی نظیر متالوگرافی، میکروسکوپ الکترونی، شیمی، غیرمخرب، مکانیکی، پلیمر، خوردگی، کوانتومتری، XRF و XRD، کارگاه آماده‌سازی نمونه‌های فلزی و غیر فلزی، مجموعه امکانات آزمون‌های کاربردی کامپوننت‌‌های صنعتی، کتابخانه و مرکز اطلاع‌رسانی و دیگر امکانات نرم‌افزاری در این حوزه می‌باشد.

پاسخ این سوال که رسالت بنیاد در چه زمینه‌هایی است عبارتند از:


  ارائه خدمات فنی و مهندسی    کمک به کاهش تصدی‌گری سازمان‌های صنعتی  


  انجام پروژه‌های درازمدت پژوهشی با همکاری صنایع 


  مشاوره‌های آموزشی و پژوهشی  

پاسخ به این سوال که چه صنایعی می‌توانند از خدمات بنیاد استفاده کنند عبارتند از:

صنایع زیربنایی:


 


عمران مکانیک برق صنایع رشته‌ای:  

الکترونیک


موادکامپیوتر


       


معدن  صنایع نو و مدرن: